Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dopis, který bych Havlovi odeslal.

30. 04. 2010 10:10:57
Otázka zní, proč asi? Tím spíše, že se téma přibližuje možného osudu chráněné krajinné oblasti v Beskydách, kde vlastní uhelný důl a člen Havlových dozorčích rad – Zdeněk Bakala.

Pan Havel se stal patronem Strany Zelených, čímž mají být ekologové.

Téma je ekologické, a s poukazem na minulost, až v těžkém porušení principů v ekologii.

Tím spíše, že se téma přibližuje možného osudu chráněné krajinné oblasti v Beskydách, kde vlastní uhelný důl a člen Havlových dozorčích rad – Zdeněk Bakala.

Ale pěkně na počátek k dnešní současnosti.

Nedávno vystřídal Bakalu v dozorčí radě OKD Otakar Jelínek (nar. 20.5.1940). V obchodním rejstříku disponoval po dnes čtyřmi jmény.

Otto Jelínek, Otto Jelinek, Otto John Jelinek, Otakar Jelínek - je jeho novodobé jméno. Otázkou může být, proč má jiné jméno.

Například v roce 1998 projela společnost TVX BOHEMIA DŮLNÍ možnost těžby zlata v Kašperských Horách. Tehdy odsoudila tuto činnost většina občanů. Více napoví vložený odkaz, ale pro souhrn :

- denně až 2 500 tun vytěžené horniny, po rozdrcení vylouhovat v kyanidu (uprostřed Šumavy).

- Zisk jako celkový ze 100 tun zlata.

- I dnes odsouzení občany napříč politickým spektrem – tehdy bylo 80 tis. petičních podpisů proti rozkopání Šumavy.

- http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?x=143988

Někteří namítají s tím, co se tímto zamýšlí. Avšak dnes zvaný Otakar Jelínek nahradil v dozorčí radě OKD Z. Bakalu. A dále puntičkáři namítnou, že Otto Jelínek nastoupil do společnosti, v záměru získat zlato ze Šumavy, až v roce 1999 (má v ní zápis až v roce 1999). Ve stejném datu byl zapsán investor z Kanady. Dříve byl pouze zaknihován bez zápisu do obchodního rejstříku. Jednalo se o Kanadskou firmu s názvem TVX GOLD.

Tato firma vlastnila ještě jednu českou - TVX EURO DŮLNÍ , NEBO EURO DŮLNÍ HKO.

(pro neinformované, Jelínek po emigraci přijel zpět do ČR z Kanady.)

Zde už působil Jelínek minimálně od roku 1997. Zapsaní jsou ti též, jako v aktivní firmě pro těžbu zlata, se stejným investorem.

Velice zajímavé by se mohlo zdát, že dosti významnou osobností byl, a je František Hájek (ing. František Hájek, r.č. 470806/491
Praha 6, Zrzavého 1082/10).

Dnes ovšem nalezneme v dozorčí radě Nadace OKD tuto osůbku –

(Petr Hájek, r.č. 760816/5312
Praha 6, Zrzavého 1082,)

Jak vidno, je zde stejné příjmení a bydliště. Jelínek nahradil dočasně F. Hájka. Hájek má dodnes firmu s investorem TVX, nyní se sídlem v Holandsku.

A nyní zpět k Beskydám.

Každý kdo si přečte zvolený postup Kanadského investora na Šumavě (viz. odkaz nahoře), může si odvodit to, jaký postup událostí může nastat v Beskydách. Ani bych se nedivil, kdyby byl nahrazen Bakala v Nadaci OKD Jelínkem. Zatím není znám nový místopředseda. Bakala odešel koncem minulého roku z téhož postu.

Málem pro některé není, že Jelínek vystupoval i ve firmách dalšího Kanadského investora. Zápis v obch. rejstříku jako účel společnosti tentýž jako u předchozích. Kanadským investorem je Ing. Ernest Harrison (Kanada). Už jeho otec založil společnost pro získávání cenných kovů.

Ony společnosti se nazývají - NUGGET MINNING a FARGO MINNING.

Zde už působil Jelínek od roku 1995.

Například v roce 2007 si Harrison cenil včleněním do týmu člověka, který má bohaté zkušenosti s Warpe Technology (měsíční krajina), za použití louhovaní kyanidem, pro získávání zlata. Ovšem u nás se tehdy slibovalo, že těžba v Kašperských Horách bude pouze štolou. Rovněž slibovali, že konají jen průzkum na vlastní náklady. Pak ale netuším, proč se mnoho let soudili s dotčenou obcí, za zmařené investice.

Slib pro Beskydy je dán do roku 2015, že krajinu nerozruší. Obsažení v dozorčích radách v OKD příliš nenasvědčuje o prodloužení slibu. Tipoval bych to na porušení data ve slibu pro Beskydy.

A to není konec v jeho působnosti.

Jelínek působil ještě ve dvou firmách v oném období, které měli možnost podle účelu podnikání těžit zlato. GMS (zřejmě stále členem), a MACHARISSON.

Ta poslední patří rovněž pod Harrisona.

Závěr se blíží, a proto ať se zvesela staví domy na Šumavě za použití 150 tun železobetonu, a dávají sliby ekologům o záměrech zachovat krajinu v Beskydách. Viz. Též stavba Bakalovi vily na Šumavě.

Nepokládám za náhodu, že Petr Hájek (předpokládám že syn F. Hájka) je v Nadaci OKD. Například Jelínek si přizval do dozorčí rady RPG Byty – Pavla Klimeše. Ten působil ve firmě ORCO. Stejní členové realitní skupiny ORCO byli členy v podniku s Jelínkem před založením ORCA (Francouzi – úřední jazyk v Kanadě).

A skutečně na závěr ať si v našem kraji zrevidují, na co byly použity prostředky z Nadace OKD. V poměru z možného zisku z neotevřeného dolu v Beskydách. Asi by se jednalo o zlomek naproti zisku.

Zdař Bůh.

Autor: František Koudelka | pátek 30.4.2010 10:10 | karma článku: 27.59 | přečteno: 3794x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Velké nulové zklamání - Pražská kavárna a umělecké kruhy zaspaly (otevřené prohlášení)

Vážená pražská kavárno a umělečtí instalatéři! V úterý jsem zažil jedno z nejbrutálnějších zklamání v životě, z něhož se budu těžko vzpamatovávat, pokud se o to nezasloužíte vy.

20.6.2018 v 8:31 | Karma článku: 22.61 | Přečteno: 1695 | Diskuse

Jan Dvořák

Česká televize přišla zase pozdě!

I když jsem si předsevzal, že do ČT se navážet nebudu, protože povinný poplatek veřejnoprávnosti bohatě zúročím hodnotnými zážitky na jiných kanálech, mlčet přesto nemůžu!

19.6.2018 v 19:11 | Karma článku: 29.57 | Přečteno: 2984 | Diskuse

Patrik Manev

Komunismus ve vládě se nerovná demokracii v ulicích.

Miloš Zeman byl v sobotu 21.4.2018 na desátém sjezdu KSČM v Nymburce. Členové strany nemají problém s oslovováním soudruhu mezi sebou. Prezident si přeje, aby se strana podílela na vytvoření koaliční vlády. Máme se čeho obávat?

19.6.2018 v 15:40 | Karma článku: 17.82 | Přečteno: 344 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Itálie začíná dělat seznamy Romů

Ultrapravicový italský ministr vnitra a šéf Ligy Salvini napsal: „Požádal jsem o vytvoření seznamů Romů žijících v Itálii. Neregulérní budou deportováni. Bohužel, Romy s italským občanstvím budeme muset nechat dál žít v Itálii.

19.6.2018 v 12:17 | Karma článku: 35.21 | Přečteno: 6048 | Diskuse

Vlastimil Peroutka

Poche, Zeman, Babiš, Hamáček a Filip - kdo ho má většího?

Souboj o post ministra zahraničí právě vznikající druhé vlády A. Babiše připomíná ješitný souboj pubescentů na toaletách. Jaké jsou motivace hlavních aktérů? Proč je Poche tak důležitý? A je vůbec Poche důležitý?

19.6.2018 v 11:14 | Karma článku: 11.56 | Přečteno: 436 | Diskuse
Počet článků 8 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1303
Rád se zajímám o lidi a systémy u kterých k tomu mám důvod. Jsem ze severní Moravy.
Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.