Dopis, který bych Havlovi odeslal.

30. 04. 2010 10:10:57
Otázka zní, proč asi? Tím spíše, že se téma přibližuje možného osudu chráněné krajinné oblasti v Beskydách, kde vlastní uhelný důl a člen Havlových dozorčích rad – Zdeněk Bakala.

Pan Havel se stal patronem Strany Zelených, čímž mají být ekologové.

Téma je ekologické, a s poukazem na minulost, až v těžkém porušení principů v ekologii.

Tím spíše, že se téma přibližuje možného osudu chráněné krajinné oblasti v Beskydách, kde vlastní uhelný důl a člen Havlových dozorčích rad – Zdeněk Bakala.

Ale pěkně na počátek k dnešní současnosti.

Nedávno vystřídal Bakalu v dozorčí radě OKD Otakar Jelínek (nar. 20.5.1940). V obchodním rejstříku disponoval po dnes čtyřmi jmény.

Otto Jelínek, Otto Jelinek, Otto John Jelinek, Otakar Jelínek - je jeho novodobé jméno. Otázkou může být, proč má jiné jméno.

Například v roce 1998 projela společnost TVX BOHEMIA DŮLNÍ možnost těžby zlata v Kašperských Horách. Tehdy odsoudila tuto činnost většina občanů. Více napoví vložený odkaz, ale pro souhrn :

- denně až 2 500 tun vytěžené horniny, po rozdrcení vylouhovat v kyanidu (uprostřed Šumavy).

- Zisk jako celkový ze 100 tun zlata.

- I dnes odsouzení občany napříč politickým spektrem – tehdy bylo 80 tis. petičních podpisů proti rozkopání Šumavy.

- http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?x=143988

Někteří namítají s tím, co se tímto zamýšlí. Avšak dnes zvaný Otakar Jelínek nahradil v dozorčí radě OKD Z. Bakalu. A dále puntičkáři namítnou, že Otto Jelínek nastoupil do společnosti, v záměru získat zlato ze Šumavy, až v roce 1999 (má v ní zápis až v roce 1999). Ve stejném datu byl zapsán investor z Kanady. Dříve byl pouze zaknihován bez zápisu do obchodního rejstříku. Jednalo se o Kanadskou firmu s názvem TVX GOLD.

Tato firma vlastnila ještě jednu českou - TVX EURO DŮLNÍ , NEBO EURO DŮLNÍ HKO.

(pro neinformované, Jelínek po emigraci přijel zpět do ČR z Kanady.)

Zde už působil Jelínek minimálně od roku 1997. Zapsaní jsou ti též, jako v aktivní firmě pro těžbu zlata, se stejným investorem.

Velice zajímavé by se mohlo zdát, že dosti významnou osobností byl, a je František Hájek (ing. František Hájek, r.č. 470806/491
Praha 6, Zrzavého 1082/10).

Dnes ovšem nalezneme v dozorčí radě Nadace OKD tuto osůbku –

(Petr Hájek, r.č. 760816/5312
Praha 6, Zrzavého 1082,)

Jak vidno, je zde stejné příjmení a bydliště. Jelínek nahradil dočasně F. Hájka. Hájek má dodnes firmu s investorem TVX, nyní se sídlem v Holandsku.

A nyní zpět k Beskydám.

Každý kdo si přečte zvolený postup Kanadského investora na Šumavě (viz. odkaz nahoře), může si odvodit to, jaký postup událostí může nastat v Beskydách. Ani bych se nedivil, kdyby byl nahrazen Bakala v Nadaci OKD Jelínkem. Zatím není znám nový místopředseda. Bakala odešel koncem minulého roku z téhož postu.

Málem pro některé není, že Jelínek vystupoval i ve firmách dalšího Kanadského investora. Zápis v obch. rejstříku jako účel společnosti tentýž jako u předchozích. Kanadským investorem je Ing. Ernest Harrison (Kanada). Už jeho otec založil společnost pro získávání cenných kovů.

Ony společnosti se nazývají - NUGGET MINNING a FARGO MINNING.

Zde už působil Jelínek od roku 1995.

Například v roce 2007 si Harrison cenil včleněním do týmu člověka, který má bohaté zkušenosti s Warpe Technology (měsíční krajina), za použití louhovaní kyanidem, pro získávání zlata. Ovšem u nás se tehdy slibovalo, že těžba v Kašperských Horách bude pouze štolou. Rovněž slibovali, že konají jen průzkum na vlastní náklady. Pak ale netuším, proč se mnoho let soudili s dotčenou obcí, za zmařené investice.

Slib pro Beskydy je dán do roku 2015, že krajinu nerozruší. Obsažení v dozorčích radách v OKD příliš nenasvědčuje o prodloužení slibu. Tipoval bych to na porušení data ve slibu pro Beskydy.

A to není konec v jeho působnosti.

Jelínek působil ještě ve dvou firmách v oném období, které měli možnost podle účelu podnikání těžit zlato. GMS (zřejmě stále členem), a MACHARISSON.

Ta poslední patří rovněž pod Harrisona.

Závěr se blíží, a proto ať se zvesela staví domy na Šumavě za použití 150 tun železobetonu, a dávají sliby ekologům o záměrech zachovat krajinu v Beskydách. Viz. Též stavba Bakalovi vily na Šumavě.

Nepokládám za náhodu, že Petr Hájek (předpokládám že syn F. Hájka) je v Nadaci OKD. Například Jelínek si přizval do dozorčí rady RPG Byty – Pavla Klimeše. Ten působil ve firmě ORCO. Stejní členové realitní skupiny ORCO byli členy v podniku s Jelínkem před založením ORCA (Francouzi – úřední jazyk v Kanadě).

A skutečně na závěr ať si v našem kraji zrevidují, na co byly použity prostředky z Nadace OKD. V poměru z možného zisku z neotevřeného dolu v Beskydách. Asi by se jednalo o zlomek naproti zisku.

Zdař Bůh.

Autor: František Koudelka | pátek 30.4.2010 10:10 | karma článku: 27.92 | přečteno: 3813x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Aktualita: děsivé probuzení J. Hamáčka

Od zdroje poměrně blízkého okolí ministra vnitra se dozvídáme, že Jan Hamáček prožil dnes ráno hluboký duševní otřes.

23.3.2019 v 8:39 | Karma článku: 5.49 | Přečteno: 76 | Diskuse

Jan Provazník

Václav Klaus ml. - mučedník

Odlišení vlastenectví a nacionalismu není až tak složité, jak by se mohlo zdát. Na příkladu Václava Klause mladšího to lze dobře demonstrovat.

23.3.2019 v 8:19 | Karma článku: 11.65 | Přečteno: 134 | Diskuse

Michael Pálka

Rozhorlení prezidenta Trumpa...

Źe je prezident USA Donald Trump občas chlapík s divokými nápady, je známo.Ale jeho výzva k evropským spojencům, aby řádně platili na svoji a tím i na obranu EU, sjednanou a dohodnutou částku , a to 2% z HDP, je zcela legitimní.

22.3.2019 v 23:01 | Karma článku: 5.05 | Přečteno: 112 | Diskuse

Jan Ziegler

Golanské výšiny jsou trvalou a nedílnou součástí Izraele

Souhlasím s výrokem amerického prezidenta Donalda Trumpa, že toto původně syrské území anektované Židovským státem je významné pro izraelskou bezpečnost i stabilitu v regionu.

22.3.2019 v 18:21 | Karma článku: 28.59 | Přečteno: 648 | Diskuse

Petr Burian

Přiokrádání

Promiňte mi ten nezvyklý češtinářský novotvar, ale nemohl jsem jinak. V nejnovějším tažení Jany Maláčové za spravedlivější "olupování" záslužnějších důchodců pro dobro těch chudších se opravdu jedná o postupné okrádání v čase.

22.3.2019 v 16:56 | Karma článku: 26.92 | Přečteno: 768 | Diskuse
Počet článků 8 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1306
Rád se zajímám o lidi a systémy u kterých k tomu mám důvod. Jsem ze severní Moravy.

Najdete na iDNES.cz